Prosím, dej mi recept na nějaké OPRAVDOVÉ italské těstoviny...


... tak tady ho máte Ilono, Renáto, Petro, Iveto, Zdeňko, Jano, Katko...a ještě asi 50 dalších mých kamarádek, které nebudu vyjmenovávat, tak se, holky, neuražte. Od té doby, co jsem žila pět let s Italem, se na mě tato žádost hrne ze všech stran. A pak také:

1. Jak se dělá pravá carbonara?
2. Jak mám správně uvařit těstoviny?
3. Můžu mascarpone v tiramisú nahradit tvarohem nebo pomazánkovým máslem (odpovím rovnou: jedno velké NE!)
4. Je pravda, že Italové jedí jen těstoviny a pizzu?
5. Proč Italové tak křičí?
6. Pro nejsou Italové nikdy zpocení?
7. V čem jsou italští muži lepší než čeští?
8. A v čem horší?

...no, na některé tyto otázky bych dokázala odpovědět krátce (na ty pikantnější by nestačila kapacita tohoto blogu :)), každopádně se o to v dalších příspěvcích alespoň trošičku pokusím.


A teď ten recept:

Spaghetti con zucchine e curry
(čti: spagéty kon cukýne e kari)
Špagety s cuketou a kari

pro 2 osoby

200 gr špaget (povinně vždycky italské: Barilla, De Cecco, Riscossa)
Kávová lžička nasekané šalotky
Menší cuketa
Kávová lžička curry
Olivový olej
Nastrouhaný parmezán
2 lžíce sladké smetany
Sůl a pepř


Italové znají stovky způsobů, jak využít cuketu. A kdykoliv jsem se s nimi podělila o klasický český recept – cuketa smažená v trojobalu, nevěřícně na mě zírali. Tak za prvé: gigantické cukety, jejichž obří rozměry jsou českou národní posedlostí, v Itálii nenajdete. Italové sklízejí cukety co nejmladší, to znamená co nejmenší. Jen tak je zaručená lahodná jemná dužina bez velkých semen. Za druhé: pokud se stane, že některá cuketa zůstane přehlédnuta a vyroste z ní obr, nechá se záměrně přezrát do velikosti XXL, a poté se nakrájí (někdy spíš nařeže pilkou) na pár centimetrů široká kola. V malých vesničkách okolo Říma se často cuketová kola vystavují na slunci jako slunečnice, ve společnosti rajčat, nebo paprik. Ale co s vysušenou cuketou? Dužina se vyhodí, vypreparují se cuketová semínka a nasolí. Říká se jim bruscoli, a římské děti je nosí po kapsách a chroustají je, kdykoliv se jim zamane. Papírové slupky padají šustivě na zem a upozorňují na konec letní sezóny. A teď zpátky k receptu. Ze všeho nejdříve omyjte cuketu, osušte, rozkrojte ji napůl a obě poloviny posypte solí. Pravidlo o vypocení hořkosti totiž platí nejen u lilků, ale i u cuket. Na olivovém oleji zpěňte cibulku. Jakmile zesklovatí, přidejte cuketu nakrájenou na úzké dlouhé hranolky. Osolte a opepřete. Mezitím dejte vařit vodu na špagety. Cuketovou směs nechte mírně podusit a podlejte ji smetanou, ve které rozmícháte lžičku curry. Jakmile se uvaří špagety (9 minut), bude hotová i směs. Ve finále použijte k jejímu rozředění 2 lžíce vody, ve které se vaří špagety. Špagety sceďte a přihoďte je na pánev ke směsi. Protřeste sem a tam jako Emanuele Ridi a přesuňte do velké mísy, kde vše promíchejte s čerstvě nastrouhaným parmezánem.

PS.: Kdo rád čaruje s cuketou, může vyzkoušet i delikátní pesto z grilované cukety, pesto ze syrové cukety, cuketové lodičky plněné masovou směsí, špagety s cuketou a krevetami, dále špagety s cuketou v kari omáčcecuketové plátky zapečené s houbovým ragú a bešamelem, cuketu plněnou italským rizotem nebo cuketové závitky s tuňákovou náplní, které dokonce zaujaly i časopis Apetit.

Buon appetito!

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky